Meistrite Liiga: Tottenham – Ajax

Parimad vihjed

Teisipäevases esimeses Meistrite Liiga poolfinaalis lähevad vastamisi Tottenham ja Ajax. Tottenham jõudis mõnevõrra üllatuslikult poolfinaali ja seda enam pakkus üllatust Ajaxi ründav ja atraktiivne jalgpall.

Numbrid toetavad selles paaris Ajaxit. Neil on suurepärane statistika pääsemaks poolfinaalist finaali. Nad on jõudnud sinna kuuel korral kaheksast (75%). Nüüd mängitakse poolfinaalis esimest korda peale 96/97 hooaega, mil kaotati Juventusele.

Tottenham loodab saada 40. meeskonnaks kes jõudnud Meistrite liiga finaali. Sinna on läbi ajaloo pääsenud seitse Inglismaa klubi. Viimaseks meeskonnaks, kes uuena Meistrite Liiga finaali jõudis oli Chelsea aastal 2008. Londoni klubid on jõudnud finaali vaid kolmel korral, ehk kui Tottenham seda peaks suutma, siis oleks see suurepäraseks saavutuseks.

Peale Real Madrid ja Juventuse alistamist sai Ajaxist esimene meeskond Meistrite Liiga ajaloos kes ei ole kahes playoff ringis kodus avakohtumist võitnud ja siiski edasi läinud. Nüüd peavad nad näitama oskust kuidas mängida esimene kohtumine võõrsil.

Selles poolfinaalis on mõnus värske fiiling. Spurs mängib küll ilma Kane ja Son-ta, kuid siiski on neil valikuid rünnakule. Nad ei saa koduväljakul kaitsvalt mängida, see ei oleks nende stiil ja väravaid on vaja. Tottenham peab ründama ja see avab Ajaxile võimalusi.

Külalised on oma koduliigas Eredivises löönud 111 väravat ja Meistrite liigas 19 väravat 10 mänguga. Spursil on kehv kaitsestatistika suurtes mängudes – kõik suured Premier Leagues on neile suutnud sel hooajal kodus värava lüüa. Ajax on seevastu võõrsil korralikult tulistanud. Real Madridi mäng võideti 4-1, Juve võideti 2-1 ja Bayerniga tehti 3-3 viik. Usume, et nad asuvad jälle usinalt ründama ja panustame sellele, et mängus lüüakse üle 2,5 värava. Hollandlased on terve nädala puhanud selleks mänguks täiega valmis.

Ainult Lionel Messi (13) on olnud osaline enamates Meistrite Liiga väravates kui Dusan Tadic (6 väravat ja kolm väravasöötu). Ta skooris Madridis ja Münchenis ja koduses liigas on mehe arvel 24 väravat. Paneme ka tema edule väikese panuse.