ML kvalifikatsioon: Rosenborg – Dinamo Zagreb

Parimad vihjed

Täna õhtul lahendavad Rosenborg ja Dinamo Zagreb edasipääseja alagrupiturniirile. Horvaadid napsasid avakohtumises 2-0 võidu, kuid usume et ka Rosenborg näitab neile kodus hambaid.

Avakohtumine kulges norrakatele just nii nagu ei olnud plaanitud. Võõrsil väravat ei saadud ja see tähendab täna higist mängu. Kui Dinamo korra tabab, vajab Rosenborg nelja väravat. See on juba raske ülesanne.

Mängulises pildis ei olnud Rosenborg halb, pigem vastupidi. Külalised valdasid palju palli ja tekitasid mitmeid ohtlikke olukordi. Eirik Horneland tõdes peale kohtumist, et parema õnne puhul oleks võinud numbrid olla vastupidised.

Korduskohtumises on siiski kõik eeldused edasipääsuks Dinamol. Koefitsiendid turul on liiga avakohtumise skooripõhised. Rosenborg on väga heas hoos ja meie arvates peaksid olema nemad mängu favoriidid. Hetkel oodatakse Dinamo võitu selles mängus ja see on vägagi üllatav.

Avakohtumine näitas, et Rosenborg on võimaline Zagrebit haavama. Koduväljakul on Rosenborg siiamaani kolmes kvalifikatsioonimängus löönud üheksa väravat ja lasknud endale vaid ühe, nii et püssirohtu leidub. Iseasi on see, kas võit ka edasipääsu tagab. Igal juhul peaks Rosenborg olema selle kohtumise favoriit, mitte vastupidi.