Neste Rally Finland: Thierry Neuville vs Teemu Suninen

Parimad vihjed

Täna õhtul algav Neste Rally Finland pakub päris hea väärtusega koefe. Vaatame korra otsa Neuville – Suninen H2H-le.

Natuke üllatavalt arvatakse, et Neuville teeb Soomes hea esitluse. Neuville on küll hea ja stabiilne sõitja, kuid Soome ralli ei ole talle kunagi sobinud. Viimastel aastatel ei ole talle seal lihtne olnud.

Aastal 2017 sai Neuville Soomes kuuenda koha ja eelmisel aastal oli lõpppositsioon üheksas. Natuke mõjutas muidugi tulemust ka see, et ta pidi startima esimesena. Reede lõpetas ta kümnendal positsioonil ja laupäeval pidi taaskord esimesena startima.

Sel aastal alustab Thierry kolmandana ja olukord vast nii katastroofiline ei ole.

Teemu Sunisel on Soome rallil hoogu jagunud. Eelmisel aastal kuues ja 2017 aastal neljas. Sinna langes ta peale sõiduviga teiselt kohalt. Sel aastal ootame Teemult kõva kiirust, Ford Fiesta WRC on hoos ja vunki peaks Jyväskylas jaguma. Sunise kõrval on kaardilugeja Lehtinen, kellel on 20. kord Soome rallist osa võtta. Ka see peaks enesekindlusele väikese buusti andma.

Neljas stardipositsioon annab Sunisele reedeks väikese eelise Neuville üle.

Ülkokkuvõttes peaks Sunine olema Soomes kindlasti kiirem ja võibolla saab kirja ka mõne katsevõidu. Nii Neuville ja Hyundai motivatsioon ja enesekindlus ei ole intervjuude järgi just kõige paremas seisus. Süüdistatakse põhiliselt teisi.

Usume, et Suninen on võimeline võitlema koha eest poodiumil. Viimasel rallil Mehhikos mees ju lõpetas teisena!

Midagi on nagu bookmakeritel märkamata jäänud ja Sunineni head koefi Neuville vastu peaks proovima. Lisaks pakutakse Sunineni Top 3-le head koefi!