New Haven WTA: Aryna Sabalenka – Daria Gavrilova

Parimad vihjed

New Haveni veerandfinaalis toimub põnev vastaseis, kui 20-ne aastane Aryna Sabalenka kohtub Daria Gavrilovaga. Sabalenka on leidnud hirmsa hoo ja on just kõva väljaku spets. Gavrilova tunneb ennast kodus just saviväljakutel. Sabalenka on kohtumise favoriit, kuid savispetsid on varemgi üllatanud.

Sabalenka on roninud rankingu kohale nr 25. Viimasel ajal on mäng tõesti kulgenud, kui naine on pääsenud oma lemmik väljakukattele (kõvale). Sabalenka on väga külma närviga ja suurepärane universaalne mängija. Tema serv on suurepärane, ja see sobib just kõvale väljakukattele, mis teeb palli liikumise veelgi kiiremaks.

Sabalenka on viimastes mängudes pannud ka kõvad nimed põlvitama. Näiteks Caroline Garcia, Karolina Plistkova, Caroline Wozniacki ja Madison Keys.

Gavrilova, nii nagu mainitud, ei ole kõva väljaku spets, kuid ka mitte hirmus halb. Auss paikneb rankingu 24ndal positsioonil. Tema tugevuseks ei ole serv, vaid hea väljakumäng. Gavrilova on mänginud kõval väljakul vaid kolm mängu peale Wimbledoni ja saldoks on kaks kaotust ja üks võit.

Gavrilova ei ole suutnud Sabalenka tasemega mängijaid kõval väljakul kimbutada ja üheks põhjuseks on servi tõhususe puudumine. Samuti kiirel väljakul mängimine on tal kehvem kui Sabalenkal, ja see otsustab ka selle mängu. Saviväljakul võib olukord olla teine, kuid mitte kõval.

Koefid soosivad samuti selgelt Sabalenkat, kuid haarame sealt geimide händikäpi Sabalenka kasuks. Lisaks me ei usu, et see mäng läheb kolmandasse setti.