Poks: Mike Tyson – Roy Jones jr.

Parimad vihjed

Novembri lõpus näeme tõeliselt põnevat poksimatši legendaarse Mike Tysoni ja Roy Jones jr vahel.

Tyson lõpetas karjääri 2005 aastal olles 39 aastane. Ta on siiani üks spordimaailma tuntuimatest nägudest. Oma profikarjääri jooksul võitis ta 50 võitlust ja kaotas kuus. “Iron Mike” noortele eriliseks eeskujuks ei ole olnud. Mees oli tihtipeale uudistes, kuid seda mitte oma saavutuste pärast poksiringis.

Mike Tysoni karjäär oli siiski suurepärane. Ta oli vaid 20 aastane kui võitis WBC meistrivöö Trevor Berwicki käest. Temast sai ka noorim raskekaalu meister. Oma karjääri suurimad lahingud pidas ta just sama mehe vastu, kuid siis kohtus ta Evander Holyfieldiga. Esimene matš aastal 1996 lõppes peale 11 raundilist madinat. Kui alguses tundus, et Mike matši kindlalt võidab, siis Holyfield pidas vastu ja lõpuks ka kohtunike punktidega võidu napsas.

Aasta hiljem kohtus Tyson taas Holyfieldiga. Holyfield kasutas kahtlaseid võtteid, mis ajasid Tysoni marru ja mees ampsas kahel korral teda kõrvast mis tähendas ka diskvalifikatsiooni.

Tysoni seekordne vastane Roy Jones jr ei ole papist poiss. Mees tegi endale nime sellega, et võitis maailmameistritiitli neljas kaalukategoorias, millest üks oli loomulikult raskekaal. Meest tunti oma meeletu kiiruse ja liikumise poolest. Lisaks oli tal kõva löök.

Jonesi karjääri tipphetk oli võit IBF vöö nimel James Toney vastu. Toney oli võitnud kõik oma 44 matši, kuid lahing Jonesi vastu tõi esimese kaotuse. Tegemist oli täieliku Roy Jonesi showga, mille jooksul Toney käis ka matil. Nokauti ei tulnud, kuid 12 raundiline märul näitas kindlat Jonesi paremust.

Erinevalt Tysonist on Jones oma karjääri alles hiljuti lõpetanud. Kui Mike Tyson lõpetas aastal 2005, siis RRJ oli poksiringis veel aastal 2018. Karjäär lõppes siis nelja võiduga. Isegi kui võistluste tase oli kesine, siis ligi 50 aastase mehe kohta oli tegemist super tulemusega.

Selle matši parimaks panuseks on meie arvates Roy Jonesile. Tyson on sotsiaalmeedias näidanud ennast tõeliselt kurjana, pekstes kotti ja löögikindaid. On uskumatu kui kiiresti mehe käed peale nii pikka pausi liiguvad ja löögid on ka tugevad. Jonesil on siiski kiiruse, täpsuse ja liikumise poolest eelis. Tyson liigub võrreldes Jonesiga aeglaselt ja see tähendab, et Tyson liiga palju talle pihta ei saa. Vasturünnakute abil suudab Jones Mike Tysoni ära väsitada ja see võib viia võiduni kasvõi kohtunike häältega.