Premier League: Brighton – Tottenham

Parimad vihjed

Premier League kaheksas mängude voor lüüakse lahti Brightonis kui võõrustatakse Tottenhami. Eelmisel hooajal võitis Spurs mõlemad omavahelised kohtumised.

Brighton vahetas suvel peatreenerit kui 2014 aastal alustanud Chris Highton lahkus. Mees tõi Brightoni Championshipist Premier League ja tegi muidu head tööd. Kevadine langus aga nõudis muudatusi ja asemele toodi Graham Potter. Ta on saanud meeskonna rohkem palliga mängima ja dünaamika töötab vahepeal lausa suurepäraselt.

Brightoni võitude saldo on siiski jäänud vägagi kesiseks. Hetkel paiknetakse 16 kohal ja seitsmest mängust on saadud vaid üks võit ja vastased ei ole olnud kõige kõvemad. Viimase kahe ringi mängud ei ole kuidagi õnnestunud. Chelsea vastu saadud 2-0 kaotust võib pidada pigem heaks, kuna see skoor oleks võinud olla lausa inetu, arvestades Chelsea võimalusi.

Brightonil on probleeme ka vigastustega: üks parimaid kaitsjaid Shane Duffy, äärekaitsja Bernando, ääreründaja Leandro Trossard ja keskväljamootor Davy Pröpper.

Eelmisel hooajal ML finaalis mänginud Tottenham on olnud kaugel oma parimast vormist. Tõeline pauk tuli teisipäeval kui kaotati kodus Bayern Münchenile 2-7. Suurim mure on just meeste psüühikal. Kõik oleks nagu väsinud ja ei jaksa tööd teha. Ka Bayerni vastu lubati viimasel viiel minutil kolm väravat.

Viimases PL voorus tehti aga südikas mäng kui võideti Southampton 2-1. PS: Tottenham mängis tund aega 10 mehega. Hetkel on Spurs vaid kolme punkti kaugusel liigatabeli kolmandast, ehk on lootust mängu paranedes veel teha väga hea hooaeg.

Brighton on Spursile pigem testiks, kuidas on meeste peades tuldud välja teisipäeval saadud koslepist. Kui Pochettino suudab meeskonda sütitada, siis ei ole Spursile vigastuste käes vaevleva Brightoni alistamine probleem. Pigem usume, et Spurs soovib näidata, et see viie väravaline kaotus Bayernile oli tööõnnetus.