Premier League: Manchester United – Arsenal

Parimad vihjed

Manchester Unitedil on piinlik nädal seljataga. Nimelt tugevuselt kolmandas liigas palliv Rochdale oli neid Carabao karika konkurentsist välja kukutamas. ManU pääses üle noatera edasi peale penaltite löömist.

United suutis Rochdale kaitse lahti muukida vaid korra. Neil oli küll palju võimalusi mäng enda kasuks pöörata, kuid viimasel väljaku kolmandikul puudub teravus. See ei ole mitte midagi uut.

Peale avamängu 4-0 võitu Chelsea üle on ManU väravate löömine kokku kuivanud. Viimases seitsmes mängus on löödud vaid kuus väravat. Eks üheks põhjuseks on ka staarmängijate vigastused. Täna peaks vähemalt Paul Pogba tagasi olema ja võibolla ka Anthony Martial. Rashfordi kindlasti ei näe.

Huvitavaks faktiks on see, et peale Chelsea mängu on United vastaste väravatele teinud 122 lööki (7 mänguga). Ainult Man City (152) ja Chelsea (124) on suutnud enamat. See näitab selgelt, et probleem ei ole olukordade loomisega, vaid nende ära kasutamisega.

Arsenal on löönud viimases viies mängus vähemalt kaks väravat . Avakohtumise 1-0 võit Newcastle üle on jäänud nende ainsaks nullimänguks sel hooajal. Mitte üllatuslikult on viimases seitsmes mängus olnud üle 2,5 värava ja meile tundub, et seal võib ka selle mängu väärtus pesitseda.

Mängud Unitedi ja Arsenali vahel on alati põnevad – muide üle 2,5 värava on löödud viimases neljas mängus viiest.

Isegi arvestades ManU vigastustelainet ründemeeste seas, siis Arsenal saabub Old Traffordile ideaalse kooslusega – suure potsensiaaliga rünnak ja auklik kaitse. See on alati väravaterohke mängu retseptiks.

Arsenal ei ole viimased 12 mängu Unitedit võõrsil võitnud. Täna võib olla see päev, mil suudetakse see kurb number murda.

United on oma viimasest 11 PL kohtumisest võitud vaid kaks ja ka nende enesekindlus tundub olevat madal.