RTU/Robežsardze – SK Jēkabpils Lūši (Võrkpalli Balti Liiga)

Parimad vihjed

Esimesed voorud on sedasorti rahvusvahelistes liigades alati põnevad. Olgugi, et tegu on võistkondadega ühest riigist, on esmapilgul raske aru saada, kes peaks tänases õhtuses mängus domineerima.

Kuid vastus on oluliselt kergem, kui seda esmapilgul oodata oskaks. Võrkpallis loeb väga tugevalt võistkonna kogemus, kokkumäng ja mängijate tugevus. Kõikides parameetrites on RTU hetkel vastasest tugevam.

1. kogemus. Jekabpilsi võistkonnast on lahkunud mitmed kogenud mängijad ning nende asemele on võetud 2000 ja hiljem sündinud poisid, kes alles astuvad oma esimesi samme meestevõrkpallis.
2. kokkumäng. Kuna RTU tiim on põhimõtteliselt eelmise hooajaga sama, siis siin ei pea Raimonds Vilde liiga palju oma pead vaevama. Võistkond on korras, võistkond on hoos (Selver ja Rakvere olid alistatud pigem kergelt). Jekabpils muidugi võitis Pärnut, aga Pärnu on ise alles enda otsinguil see hooaeg ning see pole antud kontekstis nii suur näitaja.
3. Mängijate tugevus. Antud juhul langeb kokku kogemustega. Vastavalt positsioonidele on RTU-l välja panna paremad mängijad ning isegi kui võistkonnaalaselt ei pruugi kõik klappida, võivad RTU mängijad otsustada momente individuaalse ülekaalu abil.