Sõpruskohtumine: Kreeka – Iraan

Parimad vihjed

Kreeka mängib täna esimese sõpruskohtumise Iraani vastu Kreetal. Mõlemad osalevad augusti viimasel päeval algaval korvpalli MM-il.

Iraan on suvel juba portsu kontrollkohtumisi pidanud. Nad alustasid kohtumisi nõrgemate maade vastu ja võitsid neid kõiki (Slovakkia, Taani, Portugal). Seejärel alistati Joraania ja neli päeva tagasi ka veel Venemaa 91-84. Iraan on traditsiooniliselt olnud Aasia parimaid korvalliriike, kuid suurvõistlustelt veel edu ei ole saavutatud.

Iraanil on korralikud kolossid koondises, sealhulgas 213cm pikk Rouzbeh Arghavan ja 218cm pikk Hamed Hadadi, kes on ka viis hooaega NBAs mänginud. Hadadi oli Venemaa vastu hoos, viskas 26 punkti ning napsas 14 lauapalli. Selle legendiga peavad kreeklased olema ettevaatlikud

Kreeka on tuleva MM-i huvitavamaid meeskondi. Nende meeskonnaga on liitunud ka Antentokounmpo kamp, sealhulgas Giannos, kes oli eelmise aasta NBA väärtuslikeim mängija. Ta on olnud Kreekas juba pikemat aega, kuid selles mängus ta kaasa ei tee. See on suurepärane uudis Iraanile.

Kreeka meeskonnas on kõvad mehed ja mitmed Euroopa tipptiimide mängijad. Neile on see siiski esimene treeningmäng, samas Iraanil on neid seljataga juba paras ports. Koefide järgi on Kreekale antud selles mängus liialt suur eelis meeskonna vastu kes alles mõned päevad tagasi alistas suhteliselt tugeva Venemaa. Kreeka on muidugi soosik, kuid händikäpi liin 18,5 on ikka küll liiast. Hetkel liin on langemas, kuid +17 punkti Iraanile on hea väärtusega panus siiski. Sellele peab kiiresti reageerima kuna paljud bookied on selle mängu juba eemaldanud.