Tennis: Marin Cilic – Juan Martin Del Potro

Parimad vihjed

Prantsuse lahtistel madistavad poolfinaalkoha pärast horvaat Marin Cilic ja Argentiina äss Juan Martin Del Potro.

Cilic vedas ennast veerandfinaali võites Fabio Fognini napilt 3-2. Horvaadi servid olid allapoole arvestust, kuid mäng toimis. Tänu headele pallivahetustele Cilic lõpuks ikkagi võitis ligi nelja tunniseks veninud mängu. Väike küsimärk Cilic’i vastupidavuses on. Kas ta kestab pikki mänge, kuna mängus Fognini vastu tundus Cilic olevat lõpuks suhteliselt läbi. Otsustavad pallivahetused sujusid Cilic-il veatult ja selle tõttu ei ole põhjust arvata, et horvaat ei oleks valmis Del Potro skalpi võtma.

Del Potro pääs poolfinaali läks tunduvalt kergemalt. John Isner’i kõige tugevam relv, ehk serv, ei toiminud. Argentiinlane kasutas selle ära ja lõpetas mängu kolme setiga. Del Potro ei tundunud väga kindel olevat ning ilmselt hoidis ta oma jalga ja mängis ettevaatlikult. Tema liikumine väljakul ei olnud kuigi aktiivne.

Selles turniiri etapis on oluline jälgida mängijate jaksu ja võimalikku vigastust. Pikad mängud Suure Slämmi turniiridel, kus on vaja võita vähemalt kolm setti kurnavad mängijaid tunduvalt enam kui tavalised turniirid, kus võitja otsustatakse kolme setiga. Del Potro-l on väike edu arvestades seda, et ta mängis vaid kolmesetilise lahingu veerandfinaalis, aga argentiinlase kehv liikumine on murettekitav ja meie arvates väärib Cilic kohta piletil.