UFC: Khabib Nurmagomedov – Justin Gaethje

Parimad vihjed

UFC aasta oodatuim madin peetakse oktoobris, kergekaalu valitsev meister Khabib Nurmagomedov saab endale vastaseks Justin Gaethje.

Khabib Nurmagomedov on UFC kergekaalu valitsev meister ja tegemist on täiesti unikaalse võitlejaga – nimelt ei ole Dagestani mägedest tulev mees kaotanud oma karjääri jooksul ainsatki matši! Khabibi saldo on 28-0 ja selleks ei ole keegi teine olnud võimeline.

UFC-s on minek olnud kindel. Üheksa võitu andsid võimaluse endale napsata Conor McGregorilt vabaks jäänud meistrivöö Al Ianquinta vastu. Khabib domineeris võitlust täielikult, võites kõik raundid.

Vöö on siiani Khabibi käes kuna kaitses seda nii Conor Mcgregori kui ka Dustin Poirieri vastu kolmes raundis.

Khabibi võitlusstiil on rajatud suuresti peensusteni lihvitud matil võitlemiseks. Üldjuhul jõuavad kõik võitlused matile ja üldjuhul sealt enam keegi ei tõuse.

Uuesti sündinud Gaethje on väga ohtlik

Justin Gaethje hüüdnimeks on Highlight ja ta on oma nime vääriline kuna tegemist on ühe parima meelelahutajaga UFC-s. Gaethje on varasemalt tegelenud maadlusega, kuid UFC-s ta seda kasutada ei armasta ja proovib matšid lahendada püsti.

Gaethje on oma UFC karjääri jooksul võitnud 22 kohtumist ja kaotanud kaks. Tema on siis number üks väljakutsuja.

Gaethje karjääri pöördepunktiks võiks pidada 2018 aastal kaotatud matši Dustin Poirierile. Peale seda saadud kaotust mehe hoolimatu ja agresiivne võitlusstiil muutus täpsemaks ja kalkuleeritumaks. Viimased neil matši on mees võitnud, nende hulka kuuluvad James Vick, Edson Barboza, Donal Cerrone ja viimasena Tony Ferguson. Kõik alistas ta nokaudiga.

Just viimane lahing Fergusoni vastu oli hea näide sellest, et mehe peas puhuvad uued tuuled ja matš Khabibi vastu on igati teenitud.

Tema võitlusstiiliks on siis püstine, on ju tema löögiarsenal uskumatult kõva tasemega. Löökidel on palju jõudu ja seda on viimased neli vastast tunda saanud.

Justin Gaethje on selle kohtumise autsaider, kuid meie panus läheb just tema peale. Khabib on kõikide aegade kõvem kergkaallane ja ta on noortele suureks eeskujuks. Tema suurim tugi ja mõjutaja, isa Abdulmanap suri koroonaviirusest saadud komplikatsioonidesse ja võib arvata, et mehe peas võibolla ei ole hetkel niivõrd palju jõudu.

Kõigele lisaks on Gaethje väga raske vastane kuna tal on suurepärane tasakaal ja ta võitleb ringi keskosas, mis tähendab, et Nurmagomedov ei saa teda kergelt pikali. Kui Gaethje suudab ennast jalgadel hoida, siis tal on suurepärane võimalus Khabibi oma löökidega tugevalt haavata. Khabib oli juba Poirieri vastu kohati hädas, kuid Gaethje on hetkel mentaalselt ja stiililt veelgi halvem vastane.

Kus saab parimad pakkumised matšile panustamiseks?

Betsafe: Kui matšile tehtud panus kaotab, siis makstakse panus kuni 30€ ulatuses tagasi! Kliki siia, et täpsemalt vaadata.

Olybet: Uus klient saab matšile tehtud kaotatud panuse puhul kuni 50€ ulatuses raha tagasi. Kliki siia!

Coolbet: Tee vähemalt 10€ suurune sissemakse ja saa 10€ suurune tasuta panus! Kliki siia!