Wimbledon WTA: Lesia Tsurenko – Barbora Strycova

Parimad vihjed

Barbora Strycova-1,5 setti
@2,12 Mängima

Wimbledoni teises ringis näeme eriti huvitavat kohtumist, kus kohtuvad sarnase tasemega mängijad. Selle mängu juures on veel huvitav see, et neiud kohtusid ka Birminghami WTA turniiril kõigest mõni nädal tagasi. On revanši aeg.

Lesia Tsurenko on alustanud muruväljakute hooaega võimsalt ja tema WTA ranking on 34, ehk kõva luuga on tegemist. Tsurenko on eriti hea just kõval väljakukattel, kuid ka mäng murul toimib imehästi just tänu tugevale servile. Sel hooajal muruväljakute saldo on kolm võitu ja üks kaotus.

Tsurenko on saanud kindlad võidud Heather Watsoni ja Timea Babose vastu. Lisaks suutis ta üllatada ka Daria Kasatkinat, kes asub WTA rankingus kohal 14. Tsurenko võitis Kasatkinat 2-1 kuigi Tsurenko esimene sett oli täiesti metsas ja Kasatkina võitis selle 1-6. Tsurenko võitles end tagasi ja võitis järgmised setid 6-3.

Esimeses ringis kohtus Tsurenko Timea Babosega. Babose skalbi võttis ta kenasti 2-0 ilma üllatusteta ja tema serv töötas hästi. Esimene serv tabas 66% ja võitis neist 71%. Teine serv töötas samuti, kuid kohtumise jooksul tegi ta neli topeltviga. Tsurenko murdis Babos-e servi neljal korral ja ise andis ära kahel korral. Nüüd läheb tase muidugi kõvemaks kuid Tsurenko läheb hankima revanšši.

Barbora Strycova asub WTA rankingu 23-ndal positsioonil. Strycova on viimastes kohtumistes olnud mõnusas sõiduvees ja saldo selle hooaja murumängudest on hea, kusjuures seitsmest mängust on kaotatud vaid kaks. Samuti Tsurenko asub võidetud mängijate hulgas kui Strycova juhtimisel seisul 3-0 Tsurenko katkestas.

Esimeses ringis kohtus Strycova Svetlana Kuznetsovaga ja võttis 2-0 võidu, kuigi ta tegi endale mängu raskeks. Mõlemas setis oli vaja kiiret lõppmängu. Strycoval oli kogu kohtumise vältel serviga probleeme. Kui esimene serv läks kenasti 65% sisse ja võitis 70% nendest, siis teise serviga oli korralik farss kui ta võitis vaid 38% teistest servidest. Samal ajal tegi ta kokku kuus topeltviga. Kuznetsova suutis tema servi murda lausa neli korda ja just tänu topeltvigadele. Kerge mäng osutus väga raskeks.

Kontorid pakuvad Strycova võitu, kuna ta on teinud hea hooaja ja võitnud tugevaid nimesid. Peale esimese ringi kehva sooritust läheb Strycova kindlasti mängima parema tundega. Tsurenko läheb revanšši taga ajama. Viimane omavaheline mäng oli heal tasemel, kuid Strycova mäng oli parem. Strycova peaks sellest paarist edasi minema ja usume, et see juhtub otse kahes setis.