WRC konstruktorite karikas

Parimad vihjed

Toyota võidab konstruktorite karika
@2,20 Mängima

Rallihooaeg on poole peal, õigemini kaheksal korral 14-st on juba kihutatud.

Sõitjate arvestuses käib võitlus Ott Tänaku (Toyota), Sebastien Ogieri (Citroen) ja Thierry Neuville (Hyundai) vahel. Punkte on meestel vastavalt 150, 146 ja 143. Fordi olukord on kehvem: MM sarjas neljandana olev Elfyn Evans on kogunud 78 punkti. Evansi halb õnn sai jätku – Soome ralli jääb tänu seljavigastusele vahele. Teda asendab Gus Greensmith. Temalt suuri tegusid veel ei ootaks.

Autotootjate vaheline võistlus on samuti kuum. Hyundai on koos uue juhi Andrea Adamoni käe all agressiivselt tiitlijahile läinud. Adamoni taktikaks on olnud autodesse istutada erinevaid sõitjad, neile sobiva teekatte järgi – eesmärgiga maksimeerida punktisaaki igalt rallilt. Lisaks Neuvillile on sel hooajal Hyundai roolis kihutanud Andreas Mikkelsen, Dani Sordo ja Sebastien Loeb. Soome rallil hüppab üllatuslikult Hyundai rooli Craig Breen.

Siiamaani on taktika hästi toiminud. Hyndai juhib MM sarja 44 punktilise vahega Toyota ees. Ühelt rallilt on võimalik ühel autotootjal koguda 43 punkti.

Konstruktorite karikas jagatakse sel hooajal ära Hyundai ja Toyota vahel. Citroen ja Ford on juba kaugel maas, osaliselt seetõttu, et nad kasutavad vaid kahte autot.

Oletame, et Hyundai ja Toyota esisõitjad Neuville ja Tänak võistlevad tasavägiselt hooaja lõpuni ja mõlemad toovad oma tallile võrdselt punkte. Otsustavaks teguriks siin saabki see, kui palju suudavad punkte napsata teised ja kolmandad sõitjad.

Toyota käsutuses on Kris Meeke ja Jari Matti-Latvala. Mõlemad on kogu sarja kiireimate meeste hulgas. Samas on mõlemal olnud eriti kehv hooaeg, osaliselt tehnikamured ja osaliselt sõiduvead. Siiani on nad kahe peale kogunud vaid 102 punkti ja lausa veerand nendest on tulnud Power Stage-ilt ja neid punkte ei loeta konstruktorite karika arvestuses. Nende parimad tulemused sel hooajal on neljas ja viies koht. Samal ajal on Mikkelsen ja Sordo saavutanud kolm poodiumikohta. Sordo kirjas ka üks ralli võit.

Ennustame, et hooaja teisel poolel teeb Toyota tunduvalt tugevama tulemuse. Latvala sõitis eelmise hooaja viimase kuue ralliga neljal korral poodiumile. Saksa rallil vedas kolmandal kohal sõites tehnika alt. Meeke ei sõitnud eelmisel hooajal teist poolt üldse.

Viimased kuus võistlust on Toyota sõitjatele väga sobivad ja ootame sealt tubli tulemust. Rallid Türgi, Wales ja Austraalia ja Soome sobivad Toyotale suurepäraselt.

Soomes on Toyotal korralik koduväljakueelis. Toyota on terve suve teinud tööd, et vedrustus ideaalselt toimima saada. Hyundai on kinnitanud, et neil on pidavusega probleeme ja lahendust ei ole leitud. Liialt palju testikilomeetreid ei ole Hyundai teinud. Lisaks on nad protesteerinud Toyota eeliste vastu Soome rallil – nemad saavad liiga palju testida.

Vaadates Toyota sõitjaid, siis ei oleks võimatu kui võetakse lausa kolmikvõit. Nii Tänak, Meeke kui ka Latvala on Soome ralli juba vähemalt korra võitnud. Suure tõenäosusega näeme ka sel aastal kahte Toyotat poodiumil ja punktivahe Hyundaiga väheneb tunduvalt.

Kas Tommi Mäkinen suudab Toyota viia teist aastat järjest konstruktorite karika võitjaks?

Veel enne kui Toyota ponnistus algab, siis Betsafe pakub väga korralikku koefi (2,2) nende konstruktorite karika võidule.


Toyota võidab konstruktorite karika
2,20