WTA Miami: Anett Kontaveit – Bianca Andreescu

Parimad vihjed

Anett Kontaveit on jõudnud maineka WTA turniiri, mis toimub Miamis, kaheksandikfinaalis. Peab tõdema, et loosiga ei vedanud meie noorel tennisetalendil kohe üldse. Vastu astub hetkel ilmselt parimat tennist näitav noor Kanada kodakondsust omav Bianca Andreescu, kelle nime tuli kuuldele vaid üleeelmisel nädalal, kui ta komeedina võitis Indianapolise turniiri.

Kui me ütleme, et Bianca mängib parimat tennist, siis me ei ülehinda seda noort neiut. Ta on näidanud vaimset stabiilsust, füüsiliselt suurepärast vormi ning tehniliselt väga häid oskusi. See, et tegu polnud ühe turniiri imega näitab ka see, et alles eelmises ringis võitis ta Angelique Kerberit. Sedasama vastast, keda ta alistas eelmise turniiri finaalis. Ja kuidas ta seda tol hetkel tegi? Tuli kaotusseisust ja raskest olukorrast välja, jooksis vastase üle, oli mentaalselt tugevam.

Sellised vastased ei sobi kahjuks Anettile üldse. Anetti tugevus on tema tehniline pagas. Selles omab ta justkui vastase ees eelist, kuid vaimselt on Anett väga nõrk mängija ning viimaste mängude põhjal võib öelda, et ka füüsiline vorm on kehvake. Oluliselt jõulise vastase vastu on meie tüdrukul tavaliselt võimalusi vähe (näiteks on Anetti jaoks üks ebamugavamaid vastaseid valgevenelanna Sabalenka, kes on mängijatüübilt Andreescule üsna sarnane).

Kindlasti läheb Anett võitlema ja endast parimat andma, kuid objektiivsetel põhjustel on vastasel lihtsalt rohkem šansse.